Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

XII Wiosna na Polu i w Ogrodzie za nami

Warunkami udanej imprezy promocyjno-targowej są zróżnicowana oferta handlowa, duża liczba klientów i dobra pogoda. Wszystkie te warunki zostały spełnione podczas naszej imprezy firmowej – XII Wiosny na Polu i w Ogrodzie - która odbyła się 14 kwietnia br. w centrum Siedlec, na Placu im. gen. Władysława Sikorskiego.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Anna Sochacka – wiceprezydent Miasta Siedlce, Sławomir Piotrowski – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie i Marek Furman – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

Na powierzchni 1200 m2 zaprezentowało się ponad 80 firm, a ich ofertę poznało około 5000 osób. Były to głównie firmy ogrodnicze i sadownicze sprzedające rośliny rabatowe, kwiaty doniczkowe, zioła, byliny, krzewy i drzewka ozdobne, drzewa owocowe, nasiona i urządzenia do ogrodów. Na miejscu można też było uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin.

Ale to nie wszystko

W tym roku MODR Oddział Siedlce nawiązał współpracę z innymi instytucjami, nie związanymi z rolnictwem, ale służącym obywatelom - w imprezie uczestniczyli bowiem siedleccy żołnierze i policjanci. Wojskowa Komenda Uzupełnień przeprowadziła akcję naboru do służby przygotowawczej stanowiącej kadrę Sił Zbrojnych. Dodatkowo 53. Batalion Lekkiej Piechoty przygotował stoisko informacyjne, pokaz sprzętu wojskowego, a żołnierze częstowali wojskową grochówką, przygotowaną specjalnie dla uczestników wystawy. Na stoisku Komendy Miejskiej Policji przeprowadzono kampanię informacyjną skierowaną do seniorów oraz znakowanie rowerów - można było na wystawę przyjechać rowerem i wyjechać z niej już oznakowanym pojazdem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Nadleśnictwa Siedlce, na którym przygotowano dla publiczności koło fortuny. Chętni mieli okazję wykazać się wiedzą o lesie, ochronie przyrody, gatunkach roślin i zwierząt oraz pracy leśników, a nagrodą była sadzonka świerka.

W ustawionych wokół placu namiotach… …

czekały kolejne atrakcje – wyroby rękodzieła ludowego oraz oferty gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych (ekolodzy oferowali żywność ekologiczną). Na stoiskach z rękodziełem można było nabyć wyroby szydełkowe, obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, wyroby z bibuły, sznurka, szkło malowane metodą decoupage, haft komputerowy i ręcznie robione karty okolicznościowe. Natomiast na stoiskach MODR na rolników oczekiwali doradcy z MODR Oddział Siedlce. Wszystkim zainteresowanym udzielali porad dotyczących dopłat bezpośrednich, przygotowania e-wniosku, wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz ekonomiki i technologii produkcji rolnej. Informacje dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich można było uzyskać również na stoiskach innych, ważnych dla rolników, instytucji: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolników.

Konkursy i nagrody

Pracownicy KRUS zorganizowali konkurs „Pracuj bezpiecznie” oraz przeprowadzili dla odwiedzających akcję informacyjną dotyczącą bezpiecznej pracy w rolnictwie. Były też inne konkursy: wiedzy o mieście Siedlce (zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Siedlce i producenta przetworów „AGROFRUCT” Siedlce), „Ziołowy ogród pełen zdrowia” (nagrody książkowe ufundował MODR), „Bądź eko” (przygotowany przez Zespół Ekologii i Ochrony Środowiska MODR Oddział Siedlce oraz Ireneusza Kaługę z Grupy EKOLogicznej – uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez MODR, Zakład Utylizacji Odpadów ZUO oraz sadzonki drzewek przekazane przez Nadleśnictwo Siedlce). Na koniec pracownicy Urzędu Skarbowego przeprowadzili quiz pt. „Podatki w domu, na polu i w zagrodzie” . Wszyscy uczestnicy konkursów i quizu otrzymali bilety rodzinne do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach oraz bilety wstępu na basen i tężnie od Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. W tym roku publiczność bawiły zespoły artystyczne z gminy Zbuczyn: Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli, Zespół Wokalny „ULIBABKI” ze Zbuczyna i Kapela Zbucka i Przyjaciele” również ze Zbuczyna

***

Organizator - MODR w Warszawie Oddział Siedlce - serdecznie dziękuje za wszelką pomoc finansową, rzeczową, merytoryczną i organizacyjną firmom, zakładom i instytucjom, służbom porządkowym, a także wystawcom i zespołom artystycznym za ich uczestnictwo.

Andrzej Dmowski

MODR Oddział Siedlce

Patronat honorowy: Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Tchórzewski - Minister Energii, Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP 3 Warszawa, Tygodnik Siedlecki, Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl oraz miesięcznik wydawany przez MODR - „Wieś Mazowiecka”.

Główny organizator: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

Komisarz imprezy targowej:- Anna Olędzka

Współpraca: Miasto Siedlce i Agencja Rozwoju Miasta. Partnerzy: Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Energetyczne PEC Sp. z o.o. w Siedlcach, Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników wystawy czuwali: Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Straż Miejska w Siedlcach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Stacja Pogotowia Ratunkowego „MEDITRANS” w Siedlcach.

 __F O T O R E L A C J A__

1. Od prawej: Sławomir Piotrowski - dyrektor MODR, Anna Sochacka - wiceprezydent Siedlec, Marek Furman - dyrektor MODR Oddział Siedlce
2. Ruch przy stoikach rósł z godziny na godzinę
3. Wybór roślin był naprawdę duży
4. Kolejka po żołnierską grochówkę
5. Konkurs z wiedzy o Siedlcach
6. Ten sam konkurs w wersji dla dzieci
7. Symulator jazdy motocyklem cieszył się dużym zainteresowaniem
8. Stoisko ekologów
9. Wędzarnia pracuje
10. Wędliny w wielkim wyborze
11. Lilie w dziesiątkach odmian
12. Konkurs wiedzy o roślinach
13. Panowie też chcieli zdobyć nagrodę
14. Występuje „Ulibabki” z Radomyśli
15. Konkurs o ekologiii
16. Nie zabrakło też pszczelarzy
17. Drewniane cudeńka
18. Bogaty wybór bylin
19. Muzyka country
20. Przy stoisku ekologów
21. Gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne
23. Dyrektor Marek Furman dziękuje za występ
24. Komisarz wystawy Anna Olędzka

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2024 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.