Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Gumowie.
Pod takim samym hasłem odbyły się obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gumowie pow. ciechanowski. Miały one charakter akademii, w której to młodzież o przyrodzie i jej ochronie opowiedziała w sposób śpiewająco-recytatorski.
23 kwietnia 2009 r. to „Dzień Młodego Ekologa" dla Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Gumowie. Młodzi ludzie wzywali do ochrony i dbałości o lasy, wody, ptaki i tereny zielone.
W grupie artystycznej wystąpiła również młodzież zrzeszona w klubie 4 H „Ekolodzy" z Gumowa, realizując w ten sposób jeden z ważnych elementów swojego rocznego projektu.
Klub „Ekolodzy" w swoim programie działania realizuje również inne zadania np. weźmie udział w bieżącym roku w ogólnopolskim konkursie „wieś bezpieczna, wieś wesoła" organizowanym przez Fundację Edukacyjną 4 H w Polsce przy współpracy z MODR Oddział Poświętne w Płońsku. Podsumowanie tegoż konkursu odbędzie się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach w dniach 5 -7 czerwca br.
Szkoła Podstawowa w Gumowie to szkoła przyjazna dla dzieci i młodzieży, otwarta na współpracę z innymi, a przykładem może być wspólne działanie w klubie 4-H.
Daniela Makowska
Oddział Poświętne w Płońsku