Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Słoneczny "I Festyn Rolniczy" w Brzozowie

I Festyn Rolniczy już za nami. Termin był trochę nietypowy – piątek 21 września 2018 r. ale należy przyznać, że trafiony. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu w Brzozowie Starym (gmina Iłów). Licznie przybyli wystawcy i zwiedzający.

Celem organizatorów było stworzenie rolnikom, ogrodnikom, przedsiębiorcom możliwości wymiany doświadczeń, informacji, ale i dobrej zabawy. Przedsięwzięcia stanowiło także formę podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę.

Oficjalnego otwarcia dokonali organizatorzy festynu: Krzysztof Szumski - dyrektor MODR Oddział Bielice, Sławomir Tomaszewski i Jarosław Pachowiak z TP Agrosklep s.c.

Do rolników i mieszkańców zwrócili się w swoich wystąpieniach goście specjalni naszego festynu: Rafał Romanowski - wiceminister rolnictwa w swoim wystąpieniu nawiązał do Planu dla wsi i pomocy finansowej kierowanej do rolników poszkodowanych przez klęskę suszy. Głos zabrała także Marlena Mazurska - kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Łukasz Gołębiowski, dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego oraz Bożena Samson z Zarządu Powiatu w Sochaczewie.

Po przemówieniach zaproszonych gości podsumowano konkurs Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej.

W tym roku odbyła się już 10. edycja tego konkursu, który współorganizowany był przez MODR Oddział Bielice, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie. Pierwsze miejsce zajęła Wiesława Piecka z gminy Rybno za ciasto „Miodowa chatka”, drugie miejsce Teresa Bolimowska z gminy Nowa Sucha za ciasto „Przysmak Teresy”, a trzecie Renata Szyperek z gminy Sochaczew za ciasto „Raj dla pszczół”.

Wiele osób korzystało z możliwości bezpośrednich rozmów z doradcami Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice, pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, banków i firm ubezpieczeniowych. W specjalnym namiocie promowane były działania podejmowane przez Departament Rybołówstwa MRiRW. Czterech doradców MODR prowadziło kampanię informacyjno-promocyjną dotyczącą Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, na bazie przekazanych materiałów. Charakter imprezy podkreślała wystawa ciągników rolniczych. Na stoisku MODR prezentowane były sery podpuszczkowe, jako przykład dodatkowej działalności w gospodarstwie, produkowane przez Sławomira Rosiaka – rolnika z gminy Iłów.

Nie zabrakło stoisk z naturalną żywnością i tradycyjnymi wyrobami, roślin ozdobnych, produktów pszczelich, podhalańskich serów owczych, skór, typowo festynowych ozdób, zabawek, karuzeli, tzw. dmuchańców dla dzieci a także świecących kul podczas wieczornego koncertu. Dla odważnych była oferta lotu helikopterem, motolotnią lub wiatrakowcem. Przed sceną odbywały się konkursy siłowe. Cztery zespoły Ochotniczych Straży Pożarnych próbowały swoich sił przy przeciąganiu liny. Zwyciężyli druhowie z OSP Brzozów. Rozdano atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy zadbali również o artystyczną oprawę. Z ciekawym repertuarem wystąpili lokalni wykonawcy: Chór Iłowiacy, Dens Babki z Młodzieszyna i Zespół Diament. Czas umiliły występy Zespołu Ques i Bliźniaczek ID Twins z Płocka, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność i długo rozdawały pocztówki ze swoimi autografami. Gwiazdą wieczoru był Sławomir Zapała i Kajra. Podczas godzinnego występu, który zgromadził tłumy, zaśpiewali swoje przeboje wraz z hitem „Miłość w Zakopanem”. Po koncercie można było nabywać koszulki, płyty i pocztówki z autografem Sławomira. Były też wspólne zdjęcia z publicznością. W czasie trwania imprezy odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Pawła Kubiaka - byłego komendanta z PSP w Sochaczewie.

Prezenterami części artystycznej jak i konkursowej byli: Aleksandra Skwira i Tomasz Marciniak z Radia Sochaczew, które na bieżąco przekazywało relację z imprezy na Facebooku.

Patronat honorowy I Festynu Rolniczego w Brzozowie - Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

I Festyn Rolniczy mógł się odbyć dzięki wsparciu partnerów: MGMiŻŚ, KRUS, MIR, ARiMR, Starostwo powiatowe w Sochaczewie, Tęczowy ogród i sposorów: GRANIT, TWS, TUW, OY POLSKA CONSTRUCTION, FDS PASZE, ROL-BRAT, ROLSAD, Marek Ziółkowski – gospodarstwo sadownicze.

Organizatorami I Festynu Rolniczego byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice, TP AGROSKLEP s.c. Sławomir Tomaszewski, Jarosław Pachowiak oraz M-ECO Marek Mach (właściciel terenu). Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będą sprzyjające warunki do rozwoju tej imprezy i będzie ona kontynuowana, bo została dobrze przyjęta przez społeczność.

Tekst: Bożena Kalkowska

__F O T O R E L A C J A__

 1. Otwarcie imprezy
 2. Rafał Romanowski – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi
 3. Zaproszeni goście
 4. Degustacja serów w namiocie MODR
 5. Wiceminister w namiocie MODR
 6. Dojenie krowy - atrakcja dla dzieci
 7. Loty helikopter – autor: Katarzyna Żakowska – tusochaczew.pl
 8. Występ chóru Iłowiacy
 9. Występ zespołu Dens Babki
 10. Występ zespołu ID TWINS Bliźniaczki
 11. Konkursy siłowe
 12. Przeciąganie liny
 13. Promocja działań Programu Operacyjnego „Ryby i Morze”
 14. Promocja działań Programu Operacyjnego „Ryby i Morze”
 15. Gwiazda wieczoru Sławomir i Kajra
 16. Gwiazda wieczoru
 17. Gwiazda wieczoru
 18. Licznie zgromadzona publiczność
 19. Autografy gwiazd – autor: Katarzyna Żakowska – tusochaczew.pl
 20. Bezpośrednie rozmowy z fanami – autor: Katarzyna Żakowska – tusochaczew.pl

Zdjęcia: Bożena Kalkowska Oddział Bielice, Katarzyna Żakowska – tusochaczew.pl

MODR Oddział Bielice

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2023 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.